Üç HDP’li vekilin koronavirüs testi pozitif çıktı: İsmail Saymaz O Vekillerin İsimlerini Paylaştı

HDP’de koronavirüs testi pozitif çıkan milletvekili sayısının 3 olduğu açıklandı.

GAZETE HAVAR-Meclis’te yapılan testlerde bir HDP’li milletvekilinin sonucu pozitif çıkmıştı. Bugün HDP Grup Başkanvekilleri Meral Danış Beştaş ve Saruhan Oluç toplamda 3 HDP’li milletvekilinde koronavirüs tespit edildiğini açıkladı. Yazılı yapılan açıklamada vekillerin durumunun iyi olduğu bildirildi.

Meclis’te personelden sonra HDP’li milletvekilinin de koronavirüs testi pozitif çıktı

HDP’den yapılan açıklama şu şekilde:

“Daha önce de açıkladığımız gibi Grup salonumuzun da bulunduğu katta bir temizlik personelinin enfekte olduğu hafta başında tespit edilmiştir. Bunun ardından çay ocağı, kat personeli, danışmanlar ve milletvekillerinin test yaptırmaları kararı alınmıştır.

Şu ana kadar yapılan testlerde toplamda 3 vekilimizin enfekte olduğu anlaşılmıştır. Vekillerimiz doktor kontrolü altındadır ve sağlık durumları iyidir.

Yeni bir gelişme olması durumunda kamuoyunu bilgilendireceğiz.”

Gazeteci İsmail Saymaz ise Tedavi altına alınan milletvekillerin isimlerini twitter hesabında paylaştı,Koronavirüse yakalanan vekillerin isimleri şöyle;

– Mardin Milletvekili Pero Dundar

– Şırnak Milletvekili Nuray İmir

– Muş Milletvekili Mansur Işık

MECLİS’TE VAKA SAYISI ARTIYOR

TBMM’deki vaka sayılarında her gün artış yaşanıyor. Meclis’te Covid-19 salgının başından bugüne kadar toplam 19 kişide virüs tespit edildiği açıklanmıştı. HDP’li vekillerle birlikte sayı 21’e çıktı.

Geçtiğimiz günlerde CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, CHP Parti Grubu’nun bulunduğu yerdeki çay ocağının bir kişide koronavirüs testinin pozitif çıkmasının ardından kapatıldığını açıklamıştı.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.